
Boldog 40. születésnapot Bartók Béla Általános Iskola!

Fogadják szeretettel Baranya Tiborné igazgató ünnepi gondolalatait, és a "Bartók 40 Ünnepi gálán" készült fotókat!
Az évfordulók mindig különleges, kitüntetett helyet foglalnak el az ünnepek között. Ilyenkor a legszebb és legfontosabb az együttlét, az, hogy ilyen sokan összegyűltünk…. megadni a tiszteletet a múltnak, melynek részesei voltunk, az emlékeknek, melyek a mieink. A jubileumok alkalmat adnak arra, hogy megálljunk egy pillanatra, végiggondoljuk amit elértünk, de ez egyben az új kezdetek ideje is. A jövő előttünk áll, és mi mindannyian, akik az iskolát szeretjük és formáljuk, felelősek vagyunk azért, hogy továbbra is méltó örökséget hagyjunk hátra a jövő diákjainak, pedagógusainak. Emlékezünk a múlt sikereire, azokra az emberekre, akik az iskola történetét írták, és egyúttal tisztelettel adózunk azoknak is, akik ma itt dolgoznak, tanítanak és tanulnak.
Ez az alkalom nemcsak egy mérföldkő a történelemben, hanem egy lehetőség arra is, hogy visszatekintsünk azokra az évekre, amelyek közösen formálták ezt az iskolát, közösséget.
Ebből a közös tudásból, élményekből, emlékekből áll össze a történelem, a 40. születésnapját ünneplő Gyáli Bartók Béla Általános Iskola történelme.
40 év 7280 tanítási nap, 40 ballagás, 40 évnyitó, mintegy 120 elballagó osztály.
Nem volt nyugodt negyven évünk. Az iskola alapítója, Kovalik Irénke néni indította be az első tanévet az 1984-85-ös tanévet még az Erdősor utcai épületben.
Új tantestület, új osztályok, új épület……de sikerült . Aztán pár és múlva ismét költözni kellett, hiszen nagyon sok gyerek volt, kinőttük az iskolát.
1988-ban kerültünk végleges helyünkre a Bartók utcába. Kialakult egy stabil vezetőség, elindult az iskola arculatának kialakítása.
A mi munkánk csapatmunka, nagyon fontos, hogy meg legyen az összhang, ismerjük, értsük egymást, hogy mindenki tudja, mikor, mit kell tennie, bizalommal forduljunk egymáshoz… és hogy szívből jövő legyen a közös cél. Exupéry így ír: Egy magányos kő mindig kő marad
Ám ha kell, a sok kis kő templomot épít. Ezek az emberek, kollégák, gyerekek közösséget hoztak létre. Olyan közösséget, ahol a mai napig érezzük azt az összetartó erőt, érzelmi szálat, ami ideköt minket, iskolánkhoz.
Elődeinktől kapott örökségünket féltve őrizzük: Iskolánk jó hírét, eredményességét belső kohézióját, következetes szeretetteljes légkörét egyedi arculatát.
Voltak nehéz időszakok, amikor olyan dolgok történtek, amik megtörték lendületünket, amikor úgy éreztük, hiábavaló minden… nem mutatkoznak az eredmények, népszerűségünk csökkent. …és akkor, 2008-ban ismét volt egy csapat, egy közösség, akik azt mondták…. akkor is megcsináljuk, ez a mi iskolánk, ez a Bartók iskola és felépítjük, újra!!! Nehezen indult meg a fejlődés, de mi azt mondtuk, senkivel és semmivel nem törődünk, csak csináljuk a dolgunkat szakmailag magas színvonalon, emberségesen, szeretettel, segítve egymásnak.
Formáltuk arculatunkat.
- emelt szinten tanítottuk az informatikát, robotikát tanítottunk, és a médiának köszönhetően országosan is ismert, elismert iskola lettünk.
A Williams tévé, az MI, M5 , tv2 tévécsatornák már nem arról beszéltek, milyen megdöbbentő esetek vannak nálunk, hanem arról, milyen magas színvonalú, korszerű az oktatás Gyálon, a Bartókban,
- Ökoiskola, majd örökös ökoiskola lettünk, több olyan rendezvényünk volt és van, ami a gyerekek környezettudatos nevelését szolgálja.
- Mottónk lett, hogy a Bartók iskolában mindenki megkapja a neki megfelelő képzést, oktatást, támogatást. Ha kell tehetséggondozást, ha kell fejlesztést, ha kell családtámogatást amire szükség van segítünk minden bartókosnak.
- Sport vonalán is kialakult az egyedi kosárlabda arculat. Amazonjaink és lovagjaink már másodszor az országos döntőben vannak.
Törekvéseinkben segítségünkre volt a tankerület és a város vezetése is…és egyszer csak elindultunk felfelé.
2017-ben a tanulólétszámunk 330 volt , ma 510 fő. A szülők szívesen íratják gyermeküket a Bartók iskolába, keresett, elismert iskola lettünk. Büszkék vagyunk eredményeinkre, hogy látjuk, az erőfeszítések nem voltak hiábavalók…. sikerült újra egy jó Bartók iskolát felépíteni.
Ez az, amiért szívből jövő köszönetet mondok mindenkinek, aki itt dolgozott, tanult az elmúlt negyven évben, segítve akarva, akaratlanul hogy ilyenekké váljunk. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy itt lehetek iskolám igazgatójaként a 40. jubileumi ünnepségünkön. Annyi mindent szeretnék elmondani, annyi minden történt, annyi mindenre vagyok büszke.
1986 óta dolgozok az intézményben, 2001-től igazgatóhelyettesként, megbízott igazgatóként, 2008-tól igazgatóként. Vezetésem alatt mindvégig éreztem kollégáim támogatását, segítettek a nehezebb napokon, biztattak a mai napig úgy érzem.. és sokszor hangoztatom is szeretek bemenni az iskolámba,
Annak a sikernek, hogy a Bartók iskola büszkén ünnepelheti 40. születésnapját, sok ember, iskola és városvezetők, igazgatók, kollégák, diákok is kovácsai voltak.
A mai napig nagy tisztelet övezi Kovalik Irénke nénit, iskolánk alapítóját.
Sokat tanulhatunk és tanultunk Irénke nénitől. Munkáját hosszú éveken át segítette igazgatóhelyettesként Herceg Ilike és Makkay Marika néni.
Köszönjük szépen áldozatos, sokszor nagyon nehéz munkájukat, nyugodt, gondtalan , boldog nyugdíjas éveket kívánunk. Irénke néni távozása után a kétezres években nagyon nehezen stabilizálódott az iskola, nehezen találtuk meg új igazgatónkat.
Nyírán András, Dóczi Jánosné, Novákné Radóczi Katalin, Kulhavi Gábor, Terstyánszkiné Zombori Viktória azon fáradoztak, hogy stabilizálják az iskolát.
Végül 2007-ben kialakult a mai vezetőség és azóta is stabil.
Egy városban nem lehet sikeres egy iskola a vezetők támogatása nélkül.
- Gazdik Istvánné, majd Kovács Antal , Gyál akkori tanácselnökei segítették, támogatták, hogy felépülhessen és zökkenőmentesen működhessen a két iskola .Később Gyimesi István lett a polgármester. Magam és elődeim nevében köszönjük az állandó érdeklődés az iskola iránt, hogy ott volt nagyon sok rendezvényen, hogy szeretett és támogatott minket.
Jó egészséget, békés, boldog nyugdíjas éveket kívánunk!
- Hálásan köszönöm jelenlegi polgármesterünknek, Pápai Mihálynak, alpolgármesterünknek, Nagy József Eleknek, és a képviselőtestületnek támogatását. Mindig fontosnak tartották, hogy a gyáli gyerekek méltó körülmények között tanulhassanak, korszerű oktatásban részesüljenek, és a város pedagógusai megbecsültek legyenek.
- Köszönettel tartozom dr. Hrutkáné Molnár Monikának, a Monori Tankerület igazgató asszonyának is.
Nem felejtem, és hálával gondolok rá, hogy hitt bennünk mikor nehéz helyzetben voltunk, elismerte munkánkat és kiválasztott arra az interjúra, ami elindította népszerűségünket!
Köszönöm, hogy hosszú éveken át segített és segít minket abban, hogy szépüljön iskolánk és hogy korszerű módszerekkel és eszközökkel taníthassuk diákjainkat.Egy sikeres iskola sosem elszigetelten működik.
A 40 év alatt arra törekedtünk, hogy jó kapcsolatot alakítsunk ki a város intézményeivel, óvodákkal, bölcsődével, civil szervezetekkel, nevelési tanácsadóval, családsegítővel.
A város általános iskoláival és a zeneiskolával érthetően különösen szoros az együttműködés.
Külön köszönöm Gazdikné Kasa Csillának, Juhász Idának, Ritecz Zsuzsinak, Kápolnási Andinak és Ormosné Surányi Katalinnak, ilyen jó vezetőtársaim voltak, hogy segítettük egymásnak, támogattuk egymást a kölcsönös bizalom és barátság jegyében. Megnyugtató érzés egy vezetőnek, hogy ilyen kollégáim vannak. Köszönöm !
A mai tantestület nagy részével évtizedek óta együtt dolgozunk. Tudjuk, kinek mi az erőssége, gyengesége, ki miben a legjobb, miben lehet leginkább számítani rá. Kialakult egy stabil vezetőség, kibővített vezetőség, akikkel mindent megbeszélünk, közösen döntünk és képviseljük a megbeszélteket.
A tantestület stabil, jó csapat.Mindenki teszi felelősségteljesen a dolgát. Magunkénak érzik az iskolát, sokat tesznek is annak sikeréért.
Az évforduló méltó megünneplése is közös szívügyünk, mindenki kiveszi a részét. Kiemelném azonban igazgató-helyetteseimet, akikre mindannyian számíthatunk , akik az iskolavezetésben mindig mellettem álltak, és állnak, önzetlenül, fáradhatatlanul.
Köszönöm szépen Baloghné Balogh Marika, Fekete Zoltánné Marsi Judit és Klauszné Anancsenko Nyina munkáját.
Negyven év. Emlékezzünk azokra a pillanatokra, melyen lelkünket örök bartókossá tették:
- gyönyörűen éneklő énekkarunkra, a Bokrocska kórusra
- Fantasztikus Alapítványi napokra
- milyen csodálatos évkönyvünk van
- aerobikosainkra
- amikor a Föld napján megbolygattuk a város nyugalmát mert élő láncként együtt mondtuk: Védd a Földet! Tiszta levegőt!
- tantestületi kirándulásokra
- Halter Gyuláné Kati, és Baloghné Marika iskolaújságára
- Márton napi felvonulásokra
- gyönyörű ünnepi műsorokra, szavalatokra
- Révfülöpi táborokra,… és sorolhatnám
Ezek az emlékek szépek kedvesek és arra gondolunk: Milyen jó is volt!
Köszönöm, hogy együtt ünnepelhettünk, és hogy hozzájárultatok iskolánk múltjához, jelenéhez, jövőjéhez!
Kívánom, hogy legyen még sok ilyen jubileum, sok közös pillanat, hogy a következő generáció is büszkén emlékezzen vissza erre a helyre!
…… és hogy ők is azt érezzék, ami mottónk lett:
BARTÓKOSNAK LENNI JÓ! Boldog 40. évfordulót kívánok mindannyiunknak! Boldog szülinapot Bartók Iskola!