Klauszné Anancsenko Nyina

2024. október 15., kedd 00:00

Pályaválasztási szülői értekezlet

Tisztelt Szülők ! Kedves Gyerekek!

2024-én október 16-án szerdán, 17 órakor Pályaválasztási szülői értekezletre várjuk minden hetedikes és nyolcadikos diákunkat és szüleiket!
2024. október 15., kedd 00:00

Honvédelmi sportnap

Az APEX Optimista Sportegyesület rendezésében ma a testnevelés órák a Honvédelmi Sportszövetség támogatásával zajlottak.
A diákok íjászattal, lézer céllövéssel, tájfutással  és célba dobással fejlesztették ügyességüket. Reflexeiket, gyorsaságukat a BlazePod tette próbára.
Hálásan köszönjük a szervezőknek!
A rendezvény nagy sikert aratott a tanulók és a pedagógusok körében is.

Pedagógiai Program

SZMSZ - Szervezeti és működési szabályzat

Házirend 2024

Szüreti bál

A szeptember nem múlhat el szüreti mulatság nélkül. ? Pénteken iskolánkban nagyszabású szüreti bált tartottunk. ?
Délután a kisebbek, estefelé a nagyobb gyerekek mulathattak. ??
Intézményünk ebben a tanévben ünnepli fennállásának 40. évét, így a szüreti bál programjai is e jubileumi év köré szerveződtek. ?
A szüreti mulatság ? vidáman, pompásan, programdúsan és izgalmasan telt el a gyönyörű dekorációk között. ?
Bartókosnak lenni jó! ❤️

Magyar Diáksport Napja

A Magyar Diáksport Napja alkalmából iskolai váltófutást rendeztünk. Különlegessé tette ezt az alkalmat az, hogy miután idén ünnepli 40 éves fennállását intézményünk, az egész iskola szinte együtt futott. Azért csak szinte, mert először az alsósok majd a felsősök teljesítették a számukra kijelölt 40 métert. Az iskola összetartozását jelképezte, hogy a célba közösen együtt értünk. A felsősöknél az utolsó etapot iskolánk tanárai teljesítették, így éreztette hogy jó Bartókosnak lenni. A futás végén, élőképet is készítettünk hogy örök élmény maradjon mindenkinek.

Bartók Béla emléknap

Iskolánk névadójára, Bartók Bélára emlékeztünk.

(Nagyszentmiklós1881március 25. – New YorkNew York1945szeptember 26.)

2024. szeptember 17., kedd 00:00

Emlékezünk

?Reszler Virágra,??? szeretett, kedves, tehetséges, életvidám, nagy terveket szövő, bájos volt tanítványunkra emlékeztünk ma. Megdöbbenve hallottuk a hírt, szeptember első tanítási napján. Mondhatnánk, hogy a sors, a végzet, de nincs ez így jól... Boldogok lehetünk, hogy ismerhettük Virágot. A lelke szelídsége, mosolygó tekintete, céltudatos tenni akarása, örökké élni fog bennünk!
Egy emberként lélekben mi is ott vagyunk az édesanyja Renáta, apukája Csaba, és testvérei Örs és Zétény mellett ott… Budajenőn.
„Figyeljetek egymásra, legyetek a jelenben, a szeretetben és tűzzetek ki célokat magatoknak, neki rengeteg célja volt és rengeteget elért már. Ne éljetek hiába, érték az életünk! Nektek legyen hasznos és szeretettel teli hosszú életetek. Szomorúak vagyunk, de el kell majd engednünk és beszéljetek, emlékezzetek róla, érezze, hogy milyen sokan szerették..." /RR/
Virág mindig azt mondta, hogy aki vele egyszer találkozott, az egy életre megjegyzi, mert ő egy LEGENDA.
Így, itt maradsz, itt vagy örökké szívünkben, emlékezetünkben Virág!
2024. szeptember 16., hétfő 00:00

Határtalanul 2023-2024

Határtalanul !
Hetedikeseink Határtalanul kirándulása 2024. 06. 04-07.

Nagy várakozással indultak a hajnali órákban hetedikeseink Erdélybe.  Az első nap

állomásai: Nagyszentmiklós-Temesvár-Déva.

Második napon Csornakeresztúrra, majd Vajdahunyadra vitt az útjuk. Megemlékeztek Vajdahunyadon Hunyadi János hősiességéről, majd Gyulafehárvárra mentek, ahol megkoszorúzták Hunyadi János sírját. Ezt követően megtekintették a Károly kaput, az érseki palotát. A nap második felében a Nagyenyedi Bethlen Kollégiumot látogatták meg. Az késő délutáni órákban indult a kis csapat Torockóra , ahol éjszaki szállásuk volt.

A csípős hajnal a legszebb erdélyi falunak nevezett Torockón érte hetedikeseinket kirándulásuk 3. napján. A "Székelykő" hegy mögött lustán "kétszer felkelő" nap sugarai be-be ragyogták az álmosan ébredező hetedikeseinkhez, akik mégis rászánták magukat az ébredésre és nagy ámulattal csodálkoztak rá a gyönyörű látványra a falu mögött beragyogott fenséges hegyoldalra és a fehérre meszelt házakon táncoló napsugarakra. A reggelt megédesítette a friss parázson sült, ellenálhatatlan kürtős kalács. Így indult a napjuk. Első állomásuk a Tordai -sóbánya volt, ahol leszálltak a hegy gyomrába és hallhattak a bánya keletkezéséről, történelméről, hagyományairól és a só útjáról. A sóbánya után a Tordai hasadékhoz sétáltak. Megismerték a helyhez fűződő Szent László legendát. Következő állomásuk Kolozsvár volt , amit már nagyon vártak. Felkeresték és megkoszorúzták Mátyás király lovasszobrát, megtekintették szülőházát és eltöltöttek a város szívében egy kis sétát. Ezt követően indultak a kolozsvári szálláshelyünkre.

1. nap Reggeli után a Havasrekettyei vízeséshez kirándultak gyermekeink, ahol felelevenítették a földrajból tanultakat. Nem volt könnyű rátalálni a híres vízesésre, de nem adták fel. Elmondásuk szerint megérte, a plusz túrázást, gyönyörű volt. Terveik szerint Nagyváradi állomás után indultak haza Gyálra.  Fáradtan , de rengeteg élménnyel gazdagodva  érkeztek haza gyermekeink. Köszönjük szépen a lehetőséget!

A hétvégi pihenés után hétfőn élménybeszámolót tartottak a hetedikesek a  hatodikos diáktársaiknak, kedvet csinálva a jövő évi kiránduláshoz.