Határtalanul 2023-2024

Határtalanul !
Hetedikeseink Határtalanul kirándulása 2024. 06. 04-07.

Nagy várakozással indultak a hajnali órákban hetedikeseink Erdélybe.  Az első nap

állomásai: Nagyszentmiklós-Temesvár-Déva.

Második napon Csornakeresztúrra, majd Vajdahunyadra vitt az útjuk. Megemlékeztek Vajdahunyadon Hunyadi János hősiességéről, majd Gyulafehárvárra mentek, ahol megkoszorúzták Hunyadi János sírját. Ezt követően megtekintették a Károly kaput, az érseki palotát. A nap második felében a Nagyenyedi Bethlen Kollégiumot látogatták meg. Az késő délutáni órákban indult a kis csapat Torockóra , ahol éjszaki szállásuk volt.

A csípős hajnal a legszebb erdélyi falunak nevezett Torockón érte hetedikeseinket kirándulásuk 3. napján. A "Székelykő" hegy mögött lustán "kétszer felkelő" nap sugarai be-be ragyogták az álmosan ébredező hetedikeseinkhez, akik mégis rászánták magukat az ébredésre és nagy ámulattal csodálkoztak rá a gyönyörű látványra a falu mögött beragyogott fenséges hegyoldalra és a fehérre meszelt házakon táncoló napsugarakra. A reggelt megédesítette a friss parázson sült, ellenálhatatlan kürtős kalács. Így indult a napjuk. Első állomásuk a Tordai -sóbánya volt, ahol leszálltak a hegy gyomrába és hallhattak a bánya keletkezéséről, történelméről, hagyományairól és a só útjáról. A sóbánya után a Tordai hasadékhoz sétáltak. Megismerték a helyhez fűződő Szent László legendát. Következő állomásuk Kolozsvár volt , amit már nagyon vártak. Felkeresték és megkoszorúzták Mátyás király lovasszobrát, megtekintették szülőházát és eltöltöttek a város szívében egy kis sétát. Ezt követően indultak a kolozsvári szálláshelyünkre.

1. nap Reggeli után a Havasrekettyei vízeséshez kirándultak gyermekeink, ahol felelevenítették a földrajból tanultakat. Nem volt könnyű rátalálni a híres vízesésre, de nem adták fel. Elmondásuk szerint megérte, a plusz túrázást, gyönyörű volt. Terveik szerint Nagyváradi állomás után indultak haza Gyálra.  Fáradtan , de rengeteg élménnyel gazdagodva  érkeztek haza gyermekeink. Köszönjük szépen a lehetőséget!

A hétvégi pihenés után hétfőn élménybeszámolót tartottak a hetedikesek a  hatodikos diáktársaiknak, kedvet csinálva a jövő évi kiránduláshoz.

Megjelent: 14 alkalommal Utoljára frissítve: 2024. szeptember 17., kedd 10:24
Értékelés: